Pełna nazwa świątyni brzmi Parafia Garnizonowa w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski. Usytuowany jest u zbiegu ul. Chęcińskiej i Karczówkowskiej.
Świątynia powstała na planie na planie centralnym, na nieregularnej działce, na której znajduje się też plebania i budynki gospodarcze. Obiekt jest ogrodzony murowanym ogrodzeniem i przęsłami metalowymi.
Kościół powstał w latach 1902-1904 jako druga w Kielcach cerkiew prawosławna, przeznaczona dla żołnierzy 6 pułku piechoty. Jest świadectwem istnienia społeczności prawosławnej w naszym mieście. Wojskowym służyła do 1915 roku. Po rozebraniu cerkwi koło Katedry kościół w 1925 roku stał się świątynią garnizonową, w wyniku tej decyzji przekazano go duszpasterzom kieleckiego garnizonu Wojska Polskiego.
Po rocznym remoncie w 1926 roku kościół otrzymał tytuł NMP Królowej Korony Polskiej, odsłonięte też zostały tablice pamiątkowe ufundowane przez ks. Cieślińskiego, poświęcone bohaterom miasta Kielc oraz oficerom i szeregowcom Legionów. Projekt ołtarza i sam ołtarz wykonał Książyński, a ołtarz dębowy Józef Bednarski. W okresie okupacji Biskup Kielecki mianuje parafię cywilną, po wojnie zmieniono jego status na parafię Wojskowo-Cywilną p.w. NMP Królowej Polski.
Więcej przeczytacie:http://garnizonkielce.pl/historia-parafii/